| +48 605 952 785 |

Witamy w SuperLiga6 Lublin!

Witamy w SuperLiga6 Lublin!

Jedną z pierwszych lig, która zdecydowała się współtworzyć projekt SuperLigi6 jest OAKP Lublin. Rozgrywki w Lublinie w 2020 roku liczyły 31 drużyn podzielonych na trzy klasy rozgrywkowe. Podobnie będzie w 2021 roku. Aktualnym mistrzem Lublina jest ekipa Zamkowo Lublin zaś zdobywcą Pucharu Ankier Niedrzwica.

W lubelskich rozgrywkach organizowanych przez Organizację Aktywnych Kibiców Piłkarskich gra około 450 zawodników. Co istotne w ramach ligi sezon stanowi rywalizacja w systemie wiosna-jesień a więc w cylku jednorocznym.

Rozgrywki futbolu sześcioosobowego w Lublinie swój początek datują na rok 2010 kiedy to rozegrano zmagania w ramach pierwszego sezonu rozgrywek. W owym czasie do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn. Od tego momentu z roku na rok liga zyskiwała na popularności, a szeregi drużyn zasilały kolejne mocne ekipy.

W 2016 roku Lublin zadebiutował w rozgrywkach Mistrzostw Polski organizowanych przez Extraliga.pl, gdzie już w pierwszym starcie drużyna Klima Soft zajęła drugą lokatę, a reprezentacja miasta swój występ także zakończyła na medalowej pozycji przegrywając w finale z reprezentacją Łodzi. Rok 2017 i finałowe zmagania w Ełku były dla lubińskiej reprezentacji niezwykle udane. Drużyna Klima-Soft po rzutach karnych pokonała ekipę MM Logistics ze Słupska.

W 2018 roku na ogólnopolskich arenach pojawiły się po raz pierwszy ekipy Lubnar Lublin oraz RKS Perły. W finałach rozgrywanych w Grudziądzu także lubelskie ekipy zaprezentowały się nie najgorzej. Lubnar nie zawojował Mistrzostw Polski ale za to RKS Perła zdobyła Puchar Polski Extraliga.pl przywożąc kolejne cenne trofeum do Koziego Gordu.

W 2019 roku ekipa Lubnaru Lublin zagrała w finałach po raz drugi i tym razem pokazała charakter i wolę walki. W wielkim finale po karnych pokonała zespół z Bydgoszczy SPX Flow i tym samym sięgnęła po tytuł mistrza Polski Extraliga.pl, którego już pod nazwą Ankier Niedrzwica będzie bronić w 2021 roku.

Partnerzy

Gdzie gramy